Amerikan Panel Kapı Çeşitleri!

Kapı deyip geçmemek gerekir, Görselliği aynı olup içerisinde kullanılan malzemelerin cinsine ve kalite sınıfına göre değişkenlik gösteren Amerikan Kapılar aslında 5 farklı çeşitten oluşmakta olup bunlar fiyat konusunda da ciddi farklılıklar yaratmaktadır.

AMERİKAN KAPI HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER
1- Sahip olduğu üretim teknolojisi sayesinde Amerikan panel kapılar son derece dayanıklıdır
2- Seri ve sorunsuz üretim sistemi ile kaliteli ve ekonomiktir.
3- Petek dolgu malzemesi ve özel sereni ile dışarıdan gelecek baskılara ve bükülmelere karşı dirençlidir, zamanla deforme olmaz.
4- Panel üretiminde kullanılan özel dokulu sac kalıplar yüzeylere gerçek ahşap görünümü verir.
5- Özel kasa yapısı ve fitil sistemiyle ses ve ısı yalıtımına sahiptir

Mdf nin anlamı yoğnluğu orta düzeyde levha anlamına gelmektedir. Hammaddesi odun ve vb. yoğunlukta ürünlerin kimyasal yapışkanlarla bir araya getirilip levha halinde basılması sonucu elde edilir. Bu biraraya getirme pres yardımıyla gerçekleşmektedir.

Kesilen bu mdf paneller ise çeşitli boyalarla boyanarak farklı renklerde olabilmektedir. Mdf malzemesinin istenen formatta şekilde kesilmesi içinde cnc makinalarr kullanılır. Cnc makinaları vasıtasıyla istene şekilde kesilen kapılar amerikan panel kapı cnc mdf kapı şeklinde adlandırılır.

Amerikan iç oda kapı, banyo kapı, dış kapı gibi formatları olduğu gibi camlı ve camsızda olabilmektedir.

Ahşap kapı,mobilya kapı,masif kapı ifadeleri doğal ağaç kerestelerinden sıyırılarak mdf üzerine preslenen kaplama malzemesi ile elde edilen kapılardır.Bu kapılar estetik görünüm açısından Amerikan kapılara nazaran daha görsel ve toktur.Ayrıca alt kaplama malzemesi mdf kalınlığına göre de ağırlıkları artar.Ancak ağırlığı çok olan kapı sağlam kapı demek değildir.

Önemli olan üretim aşamasının düzgünlüğü ve menteşelerin kapılar ile olan uyumunun sağlanmasıdır.Bu işin temelinde ise iyi işçilik veya ustalık yatar.

PVC Kaplama Kapılar yine ahşap kaplama ve mdf kapı tekniği gibi önce 8 mm mdf den kapı üretilip, mdf nin üzeri istenilen modelde CNC makinalarda hazırlandıktan sonra üzeri pvc (membran) kaplanarak cila ve boyaya ihtiyaç duymadan montaja hazır hale gelir. Kapının üzerine kaplanılan ürün mutfak dolap kapaklarında kullanılan ithal membran malzemedir.

AĞAÇ KAPILAR 1. SINIF İŞÇİLİKLE %100 AĞAÇIN İŞLENMESİYLE İSTENİLEN ÖLÇÜDE YAPILAN KAPILARDIR.

Ahşap Kaplamalı Amerikan Panel Kapı